Новини

Наталія Оксанич – дитячий психолог Центру творчого навчання Kiwi.

Продовжуємо знайомство з командою! Провели цікавий діалог з дитячим психологом.

Оксанич Наталія – психолог із досвідом роботи понад 20 років, має психологічну освіту, а також є мамою двох дітей, з різницею у віці 19 років.

Чому вибрали дитячу психологію?
Психіка дорослої людини стійка. Дорослі натрапляють на життєві труднощі та досвід їх загартовує. А діти до цього ще не готові. Дорослим можна пояснити певні речі, а дітям - не завжди. Наразі важливо працювати з дітьми, бо ми живемо в умовах тривог, тож слід навчитися реагувати на них правильно. Допомагаю справлятися із цим.

Який вигляд має сеанс?
Робота починається зі збору інформації, діагностики. Сеанс залежить від віку дитини. Коли дитина маленька, вона орієнтується на батьків - працюю спочатку з батьками. Для дітей 5-12 років застосовую ігрові методики. Дітям старше 12 років доцільніші тренінги, можна застосовувати когнітивно-поведінкову терапію. 

Коли варто звертатися до психолога?
Систематично. Можуть бути проблеми, пов'язані з розвитком мови, гіперактивністю або загальмованість. Зараз трапляються посттравматичні синдроми. Основні симптоми - це тривожні нав'язливі спогади, поганий сон, підвищена збудливість, чи загальмованість, синдром уникнення. Якщо все це відбувається на тлі недавнього стресу, звичайно потрібно звертатися до психолога.

Чому не варто боятися звертатися до психолога?
Психолог не працює з людьми, які мають явні відхилення, це робить психіатр. Такі процеси відбуваються через хімічний дисбаланс в організмі - тоді психіатр призначає лікування. Але є соціальні та поведінкові аспекти, які можуть призводити людину до перезбудження психіки. Психіка перестає ідентифікувати уявне та реальне, треба поміняти картинку в уяві, тоді психіці стане легше.

Які б Ви дали поради батьками, діти яких страждають на посттравматичний синдром?
Взяти під контроль власні емоції. Навіть у літаку за правилами, у разі екстреної ситуації потрібно одягнути спочатку кисневу маску на себе, а потім на дитину. Коли ви зберігаєте спокій, ви зможете надати допомогу й іншим, зокрема дитині.

Записатися на консультацію та отримати додаткову інформацію можна у нашого адміністратора +380978812889 (дзвінки, телеграм, вайбер).
Для дітей внутрішньо-переміщених осіб сеанс за записом - безкоштовно (за наявності довідки ВПО)