Новини

Юрій - керівник-співвласник Центру Kiwi, тренер із шахів

Знайомимо вас з командою Kiwi 😊  
Сьогодні взяли інтерв'ю у Юрія - керівника-співвласника Центру Kiwi, тренера із шахів, КМС.  
Як пов'язали своє життя з шахами?  
- Життя дає підказки...Перший досвід тренерства мав в аматорському футболі. Помітив, як тяжіють до мене діти, як горять їх очі. Запалився дітьми. Розумів цінність їхньої довіри та не міг підвести. Це мотивувало залучати до інших напрямків, серед яких і шахи - спорт. Знайомі вчасно нагадували, що тренерство - то добре, що у мене виходить!  
Як давно граєте у шахи?  
- В 4 роки з шахами познайомила мене бабуся. В 7 років почав тренуватися у клубі Ірпеня, а в 14 став переможцем на чемпіонаті міста. Зупинятися на досягнутому не хотів, тож тренувався ще у школі Ворзеля, займався самонавчанням. В 22 роки здобув кваліфікацію КМС із шахів, маю намір підтвердити для офіційного реєстру. Глибше занурююсь у світ шахів, щодня виконую тренажери-задачі. Люблю читати. Захоплюють біографії людей, які вирізнялись серед інших та внесли у наш світ нове.
Які методики впроваджуєте на заняттях?  
- Треную шахістів з 2017 року. Спочатку це було у дитячому кафе. Наразі викладаю у смт Ворзелі та в Бучі. Написав авторську програму, орієнтовану на особистісний розвиток учня. Розробив методику "матова дошка", яка допомагає фізично активним дітям скерувати енергію у правильне русло, методику запам'ятовування, де фігура на дошці - то вже ціла історія шахової подорожі. Діти успішно вчаться у команді, але у кожного успішність настає у свій час. Важливо створити комфортну психологічну атмосферу колективу.
Як зрозуміти батькам, що дитина здібна до шахів?  
- Здібності до цього виду спорту мають однакові як хлопці, так і дівчата. Задатки мають усі, їх розвивати треба. Якщо дитина любить складати лего, пазли, конструктор - тобто їй подобається виконувати покрокові дії - шахи будуть цікаві. Так проявляється стратегічне мислення.  
Маєте серед учнів чемпіонів?  
- Для мене кожен учень, який працює над собою - майбутній чемпіон. Приємно спостерігати особистісний ріст. Пишаюся здобутками вихованців. З практики переконався, що в 4 роки реально виконати 4 розряд! Діти вчаться краще і швидше, якщо вдома грає у шахи сім'я.  
Що дають дітям заняття з шахів?
- Шахи розвивають стратегічне мислення, тренують пам'ять, вчать прогнозувати події, аналізувати також помилки. В житті це допомагає оцінити ризики та зробити вдалий вибір. Шахові знання дозволяють прорахувати життєві цілі та провокують діяти - задають темп.  
Які мрії хочете втілити у Kiwi?  
- Прагну створити навчальний заклад, де працюють професіонали з природнім даром викладання. Заклад буде покликаний виявляти та розвивати здібності дитини залежно від задатків. Це місце, де кожен знайде себе, розкриється максимально і чим раніше, тим краще. Втілити можливо все, адже діти надихають.